1932-1976

BOROWCZYK ROMUALD Z ŻONĄ

Na zdjęciu BOROWCZYK Romuald z żoną Bożenną-Gabryjelą, Suchocką. 

Ojciec chrzestny autora strony.

 

Wielka Klonia 1942 rok. Przyjęcie Romka. Na zdjęciu Romek z rodzicami.Renatka  córka  Romka napisała tak:
Co do wspomnień o Ojcu – są skromne- miałam Go do 9 roku życia – odszedł nagle..Pamiętam Ojca jako pracowitego człowieka, zawsze gotowego do pracy i chętnego do pomocy – jak nie prace w ogródku to w Warszkowie – po prostu nie zastąpiony i tak zwana złota rączka. Tak opowiadała często o Ojcu moja Mamuśka i często dodawała „ umiał zawsze zrobić coś z niczego „ zdolna bestia z Niego była. Pamiętam z Warszkowa, jak Ojciec krzątał się z braćmi na podwórzu ciągle coś robiąc i naprawiając.Strasznie kochał zwierzęta. Pierwszy nasz psiak Pegi – tak zwana “galaretka” – karmiona była przez pana szyneczką, on sam jadł salcesonik. Nasz drugi psiak – szczeniaczek przygarnięty w zimie na ulicy wabił się “Nora”. To było naprawdę wierne psisko i pies Romka. Oglądając sport leżał na podłodze a Nora na wersalce – tak właśnie pies na wersalce. Ta psinka była przy Panu do ostatniego jego oddechu
tu kończy się zbyt  krótka opowieść  o Romku – szkoda- zmarł młodo w wieku 45 lat w drodze na działkę w Słupsku.

BOROWCZYK Romuald

Drugi syn Antoniego i Gertrudy.

Dwudziestoletni, BOROWCZYK Romuald Sławno 1952 rok.

Urodzony w 1932 roku w Unisławiu, jako drugi syn, Antoniego i Gertrudy. Zmarł: 1976-09-12. Pochowany w Słupsku na Cmentarzu Starym. Zmarł na trzeci zawał serca.

 

Pierwszym dzieckiem był Henryk BOROWCZYK , ur. w 1928 roku w Gordanowie.

Trzecie dziecko to: Genowefa BOROWCZYK ur. w 1934 roku w Sarnowie.

Słupsk-ślub kościelny

Na zdjęciu Romuald, z żoną Bożeną Dukaczewską(urodzona w Gdyni), w tle Ojciec Antoni BOROWCZYK, z synem Waldemarem(pierwszy z lewej) i mężem córki Lucyny,  Władysławem Czesnowskim.

Ślub cywilny

Na zdjęciu Romek z żoną Bożeną, kim są świadkowie, nie udało mi się ustalić. Ślub odbył się w Słupsku.

Słupsk Ślub cywilny

Już po rejestracji! Kierownik Urzędu Cywilnego w Słupsku wręcza młodej parze Akt Zawarcia Związku Małżeńskiego.

OJCIEC CHRZESTNY AUTORA STRONY

KILA SŁÓW O MOIM CHRZESTNYM

Romek Borowczyk, jest chrzestnym autora strony. Na zdjęciu z Danutą Nojman siostrą mojej mamy. Sławno 1954rok.
Gienia z bratem Romkiem BOROWCZYK. Podobno z całego rodzeństwa, to im im było najbliżej ku sobie!

Ja wspominam Romka jako „Warszkowską złotą rączkę”. Dziadek Antoni zawsze niecierpliwie czekał chwili kiedy pojawi się w Warszkowie . Powód? Wujek naprawiał wszystko i wszystkim. Zapach nafty i ropy w „jego” warsztacie, oraz zachrypnięty głos to moje wspomnienie. Ten warsztat zachował się do dzisiaj /szerokie ciemnie drzwi na lewo od domu/. I jeszcze jedno !! mój pierwszy rower, koloru czerwonego marki „BOBO”, który dostałem na moje 5 urodziny. Wujek przyniósł ten rowerek wraz z kolegą do mojego domu w Sławnie przy ul. Jedności narodowej nr. 20. Rower owinięty był cały “fabrycznie” papierem toaletowym! Romek31_miniKiedy ja „Wracałem” do Warszkowa babcia Gertruda zawsze kazała pochować wszystkie rowery bo….. Ziutkowi wystarczyły 2 / DWA DNI /i rowery, jak i ich właściciele z utęsknieniem wyglądali Romka !! A do sklepu musieli chodzić piechotą 0k. 3 km. Mogli je chować lub nie, rowery po 2 dniach nadawały się tylko do naprawy ! Ja tam byłem SZEFEM !

BOROWCZYK Romek, w Warszkowie z psem żabą! Lata 70-te.
RODZINA ROMUALDA BOROWCZYK NA ZDJĘCIACH

KILKA ZDJĘĆ

W listopadzie 2021 roku zmarła moja Ciocia, Bożenna BOROWCZYK; żona Romka. Córka Konstantego Suchockiego, ur. w 1917 w Petersburgu i Kazimiery Dukaczewskiej z Odessy. Ciocia Bożenna urodziła się w Gdyni!

RENATA BOROWCZYK-WORONIECKI Z CÓRKĄ KINGĄ

..................................

Renata BOROWCZYK

Córka Romka i Bożenny. W wieku 9 lat straciła Ojca.

Renata z córką.

Na zdjęciu Renata BOROWCZYK-WORONIECKI Z CÓRKĄ.

Antoni z synem Romkiem

Na zdjęciu Romek BOROWCZYK(w czapce), z ojcem Antonim, poniżej.