TEMPLARIUSZE

MOTTO TEMPLARIUSZY:

TEMPLARIUSZ RYCERZ BOGA!

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini Tuo da gloriam!
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę. Psalm 115

 
 
KIM NAPRAWDĘ BYLI: JAN CHRZCICIEL, MARIA MAGDALENA I JEZUS!? JAKIEJ TAJEMNICY STRZEGĄ OBRAZY LEONARDA, KRYPTY FRANCUSKICH KOŚCIOŁÓW. TAJEMNE STOWARZYSZENIA I SEKTY CZCICIELI IZUIS I OZYRYSA, ESSEŃCZYKÓW, KATARÓW, TEMPLARIUSZY, MASONÓW, KONWENTU SYJONU !? TO TAJEMNICA, DO KTÓREJ KLUCZ ZNAJDUJE SIĘ W PISMACH MANDEJCZYKÓW-NIEWIELKIEJ SEKTY ZAGUBIONEJ W PIASKACH IRAKU, POŚRÓD MORZA ISLAMU!!
MIELI ZA ZADANIE ODNALEŚĆ SKARB, WSZYSTKO WSKAZUJE NA TO, ŻE IM SIĘ TO UDAŁO

KILKA CIEKAWOSTEK O TEMPLARIUSZACH

Jeśli ktoś spytałaby, jaki był najbardziej tajemniczy zakon w historii, z pewnością odpowiedź byłaby jedna: templariusze. Bogaci, potężni i fascynujący – tacy właśnie byli i dlatego  dziś wciąż ich historia pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi. Dla mnie wspaniała…

Templariusze założyli swe bractwo w 1118 roku, choć część historyków podaje lata 1119 lub 1120. Wiadomo jednak, że na czele francuskich rycerzy stali Hugon de Payens i Gotfryd de Saint – Omer. W ciągu 200 lat stworzyli oni najpotężniejszą organizację chrześcijańskiego świata. W nocy z 12 na 13 października 1307 r. z portu w La Rochelle wypłynęła flotylla okrętów z czerwonymi krzyżami na żaglach. Z chwilą zniknięcia jej za horyzontem narodziła się legenda najsłynniejszej fortuny w dziejach świata.

Składali śluby, ubóstwa, posłuszeństwa i czystości.

To były siły specjalne Chrystusa, coś na wzór dzisiejszego GROMU!. Jako zakonnicy templariusze modlili się siedem razy dziennie z bronią u boku. Ale od innych mnichów różniło ich wyszkolenie wojskowe. To była wyjątkowo wydajna i bardzo zdyscyplinowana „grupa”, doskonale wyposażonych komandosów. Walczyli w ściśle określonych zasad: nie mieli prawa wycofywać się bez rozkazu, i to tylko gdy wrogów było trzykrotnie więcej! Wiadomo było, że w czasie bitwy, nie wyłamią się z szeregów, nie uciekną z pola walki. Czerwony krzyż templariuszy symbolizuje męczeństwo! Wygrali wiele bitew i otoczeni byli niewiarygodnym  szacunkiem, otaczała ich mistyczna aura potęgi. Król Baldwin dał im część starożytnej świątyni w Jerozolimie, jednego z najświętszych miejsc chrześcijaństwa. Niegdyś sam Jezus wygłaszał tu kazania. To co templariusze tam odkryli mogło zadecydować o Ich losie!!! Przez dziewięć lat kopali w litej skale promieniście rozchodzące tunele. Jak myślicie co mogli tam znaleźć?! Pytanie tu i teraz bardzo zasadne, bo nikt tego nie wie, a wszystko inne to czyste spekulacje. Setki „grzebologów” tego nie wie!!!

Cofnijmy się na chwilę do 70 roku naszej ery. Gdy Rzymska Armia zdobyła Jerozolimę, żydowcy buntownicy ukryli skarby świątyni w całej Ziemi Świętej. By je odzyskać zostawili wskazówki wyryte w miedzi, żeby przerwały wieki. Przez stulecia, nikt nie wiedział o istnieniu zwojów, dopiero w 1947 roku znalazł je arabski pasterz szukający zaginionej owcy, to tak zwane: Zwoje znad Morza Martwego. Wśród tych zwoi był jeden wyryty w miedzi i przedstawiający listę miejsc w całej Ziemi Świętej w której ukryto skarby zanim zniszczyli ją Rzymianie. I.T.D Reszta to dywagacje i przypuszczenia, czyli nic!

Kolejne wyprawy archeologów niczego nie znalazły(szukali w/g tej mapy). I co i nic.

Tekst nie jest własnością autora, a dowolną interpretacją zasłyszanych i przeczytanych książek.

NIECH PROWADZI NAS OJCIEC ZROZUMIENIA-MOTTO TEMPLARIUSZY.
………P.S. Istnieją poważne przesłanki, że po wikingach, to właśnie Templariusze, o kilka set lat wyprzedzili Kolumba w odkryciu Ameryki Północnej…Dacie wiarę, że w zakonie templariuszy służyły również kobiety? W zapiskach z XII wieku, znajdujemy liczne dowody, że do zakonu przyjmowano również kobiety!? To fakt. Znalazłem to w książce „TEMPLARIUSZE”– Lynn Picknett.

NIEKTÓRE ZAKONY RYCERSKIE Z OKRESU WYPRAW KRZYŻOWYCH

OTO TYLKO NAJWIĘKSZE ZAKONY RYCERSKIE Z OKRESU WYPRAW KRZYŻOWYCH DO ZIEMI ŚWIĘTEJ-

Joannici, to późniejsi Rycerze Maltańscy.

BIAŁY KRZYŻ

CZERWONY KRZYŻ

CZARNY KRZYŻ